Sal. May 26th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Vali Orhan TAVLI’nın, “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

2 min read

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Vali Tavlı mesajında şunları kaydetti.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Türk Ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97. Yıldönümünü milletçe kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.    

 
30 Ağustos Zaferiyle Aziz Türk milleti, hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya göstermiştir.

1071 Malazgirt Zaferiyle ayak bastığımız vatanımızın tapusunu 30 Ağustos Zaferi ile tescilleyen ecdadımızın, bizlere emaneti olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkarak, üstün bir azim ve gayretle ülkemizi 2023 hedeflerine taşımak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”

 

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.