17 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 3 okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ve Okulların internet sitelerinin etkin olarak kullanımlarının  baz alındığı sıralamada dereceye girdi.

Ezine’de 75. Yıl İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Yahya Çavuş İlkokulu,  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ve Okulların internet sitelerinin etkin olarak kullanımlarının  baz alındığı ve MEB Web Site İçerik Yönetim Sistemi üzerinde 124.848 kayıtlı kullanıcı tarafından yönetilen, meb.k12.tr alan adına sahip 52.695 kurum web sitesinin baz alındığı sıralamada dereceye girerek başarılı oldu.

Türkiye geneli okullar arasında ise 52.695, Çanakkale’de 393 okul arasından yapılan değerlendirme sonucunda Ezine 75. Yıl İlkokulu Çanakkale il 1.si ve Türkiye 36. sı olurken, Gazi Ortaokulu İl 3.sü ve Türkiye 74.sü ve Yahya Çavuş İlkokulu ise İl 5.si ve Türkiye 180.si olarak başarılı sonuçlara imza attı.

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman okul internet siteleri etkin kullanım sıralama değerlendirme sürecinin önceki yıllarda eğitim öğretim yılı sonuna adar devam ederken, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Kovid-19 salgını dolayısıyla 20 Mart 2020 tarihinde sona erdiğine dikkat çekerek, “Yapılan değerlendirmelere göre ilçemiz okullarında 3 tanesi eğitim öğretim alanındaki başarılarının yanı sıra il ve ülke genelinde web sitelerini etkin kullanım sıralamasına göre dereceye girerek bizi gururlandırmışlardır.

Okullarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, gayret ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum”  dedi.