27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tar. Sat. Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Yüce Türk Milleti, şanlı tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatanseverliğiyle varlığına son vermek isteyen yedi düvele karşı dik durmuş ve eğer söz konusu vatan ise hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini göstermiştir.

Milletimiz türlü yokluğa, zorluğa ve imkansızlığa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanan tarihinin dönüm noktalarındadır. Bu sayede Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

 

Büyük Zaferin 98. Yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Gününü en kalbi duygularımla kutlarken, bu büyük zaferin gururunu bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.”