20 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin Öğretmenler Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi ;

” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı, Öğretmenler Günü olarak kutlamanın huzuru ve mutluluğunun yaşamaktayız.

Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü ve medeniyet bakımından ilerlemiş olması öğretmenlerin üstün gayretlerine bağlıdır. Birlik ve beraberliğimizin teminatı özüne bağlı bireyler yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızı ham bir madde olarak ele alan öğretmenlerimiz, üzerlerinde titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalar yaparak, onları şekillendirirler.

Bu nedenle; çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlere sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol değerli öğretmenlerimizindir.  Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev yürütmektedirler.

Öğretmenlerimiz Başöğretmen Atatürk’ten devraldıkları meşaleyi bugünlere ve geleceğe taşıyarak karanlıkları aydınlatma onuruna sahiptirler. Başöğretmenimiz Atatürk’ü ve görevi için şehit olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

About Post Author