9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçe Müftülüğüne atanan Ali Üney göreve başladı.

Eski Ezine Müftüsü Metin Özel’in Feto/Pyd kapsamında tutuklanmasının ardından, Ezine ilçe Müftülüğüne atanan Üney ilçeye gelerek göreve başladı.

1999 yılında İmam Hatip Lisesini bitiren ve Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Üney sırasıyla, Burdur, Konya, Van, Mersin ve Muş’ta İmam Hatiplik, Vaizlik ve Müftülük görevlerinde bulundu.

Müftülük makamında ziyaretçilerini kabul eden Müftü Üney yaptığı açıklamada, Kültürüyle köklü bir geçmişe sahip olan Çanakkale’nin güzel ilçesi Ezine’ye atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek,bu güzel ilçede hizmet etme imkanı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Kendisinden önce ki meslektaşlarının hizmet ve faaliyetlerini minnet ve şükranla yad ettiğini vurgulayan Müftü Üney,” Bizde her kesimin destek ve dualarını alarak bu hizmetleri birlik ve beraberlik içerisinde daha yukarılara çıkarmanın azim ve gayreti içerisinde olacağız” dedi. Vatandaşlara dini, ahlaki, milli ve manevi değerleri sunarken din görevlisi olarak değil, din gönüllüsü olarak hareket edeceklerini vurgulayan Üney, “Görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bu konuda tüm mesai arkadaşlarımın da aynı hassasiyeti göstereceklerine inancım tamdır” diye konuştu. İslam’ın gönüllü hizmetçisi olarak atandığı Ezine’de halka en iyi din hizmetini sunmanın gayreti içerisinde bulunacağını ifade eden Müftü Üney, ”Allah (c.c) bu yolda bizi mahcup etmesin diyor dua, saygı, sevgi ve muhabbetle tüm Ezine’li kardeşlerimi kucaklıyorum. Müftülük kapısı ve gönül kapısı sonuna kadar açık olan bir ilçe müftüsü kardeşiniz vardır. Çalışmak bizden başarı Rabbimizdendir” dedi.