16 Haziran 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kısa bir süre önce Ezine İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Arda,  Büşra Apaydın ve Selçuk Delal Çiftinin resmi nikahlarını kıyarak böylelikle ilçedeki ilk resmi müftü nikahını kıymış oldu.

3 Kasım 2017 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile İl ve İlçe Müftülerine Resmi Nikah Kıyma Yetkisi verilmesinin yürürlüğe girmesinin ardından, Ezine’de de geçmiş dönem ilçe müftülüğünce resmi nikahlar kılınmaya başlanmıştı.

Ezine İlçe Müftülüğüne nikahlarının kıyılması amacıyla müracaat eden Büşra Apaydın ve Selçuk Delal çiftinin nikah akdi, gerekli resmi işlemleri yapıldıktan sonra kısa bir süre önce Ezine İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Arda tarafından yapıldı. Çiftinin resmi nikahlarını kıyarak böylece ilçedeki ilk resmi nikahını da kıymış olan Müftü Arda tarafından çiftin evlilik cüzdanları da kendilerine teslim edildi.

İlçe Müftülük toplantı salonunda gerçekleşen nikah törenine genç çiftin yakınları ile nikah şahitleri katıldı. Nikâh töreni; İlçeye atandıktan sonra ilk resmi nikâhını kıyan İlçe Müftüsü Mustafa Arda tarafından Evlilik ve Önemini anlatan konuşması ile başladı. Şahitler ve aile bireylerinin huzurunda nikâhın kıyılmasının ardından Müftü Arda’nın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.

İlçe Müftüsü Mustafa Arda konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Çiftimizin evlenirken Müftü Nikahını tercih etmelerinden memnuniyet duyduk.Üzerimize düşen ve bize verilen görevi yerine getirdik.Genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar ve hayırlı evlatlar niyaz ederim.Evlenmek isteyen çiftleri müftülüğümüze başvurmaya davet ediyorum. Bundan memnuniyet duyarız” dedi.https://www.ezineturk.com/yeni-ezine-muftusu-mustafa-arda-ilcede-ilk-resmi-muftu-nikahini-kiydi/