17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaytan mesajında şunları kaydetti ;

“Bağımsız, özgür ve demokratik bir Türkiye’nin temellerini atan uzun yürüyüşün en önemli duraklarından biri olan Çanakkale Deniz Savaşı’nın 105.yıldönümünde, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Bu topraklarda güvenle yaşamamız için eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitlerimizi ve büyük bir kararlılıkla terör odaklarıyla mücadele ederken toprağa düşen fedakar evlatlarımızı ebediyen kalbimizde taşıyacağız. Ocaklarına düşen ateşi vatan sağ olsun” diyerek kucaklayan şehit yakınlarımıza, büyük zaferin yıldönümü nedeniyle bir kez daha tüm milletimin adına şükranlarımı sunarken, toprağın bağrına emanet ettiğimiz şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Tüm şehit yakınlarımızı, şehitlerimizin bize bıraktığı, “Ya İstiklal ya ölüm” bilinciyle selamlıyoruz.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. 18 Mart 1915’te tüm imkânsızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz “Çanakkale Geçilmez” diyerek bu vatan uğruna canlarını ve kanlarını ortaya koydular. Çanakkale geçilmez dediler, geçirmediler, geçemediler. Ve bizlere güzel yurdumuzu armağan ettiler.

Bu duygularla, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımıza, özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha şükranla anar, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarım.”