Yıldıray Ölçek ; “Hizmet Grupları Vergi mi Kaçırıyor”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Çanakkale Belediyesi Hizmet Gruplarına ait işletmelere tepki gösterdi.

Ölçek işletmelerde vergi suçu işlendiğine dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Golf Çay Bahçesinde yaşadığı olayda çeşitli konuları gün yüzüne çıkardı. Zarar ettiği gerekçesiyle çay ücretlerine yapılan zamların ardından bir kaosta vergi kanunun da çıktı. Müşterilere bir tane bile adisyon açılmadığına dikkat çeken Ölçek, vergi kanununda usulsüzlükler yaşandığını ileri sürdü.

Ölçek yaptığı açıklamada; ” Çanakkale Belediyesi Hizmet Gruplarına ait işletmelerde 213 Sayılı Vergi Usul Kanunda belirtilen hususlara aykırı olarak belge düzenine uyulmamakta masalara adisyon fişi açılmamakta ve ödeme kaydedici cihaz fişine veya faturaya bağlanmamaktadır. Böylece hem usul yönünden aykırılıklar görülmekte hem de vergi ziyanına sebep olunmakta ve çok ciddi vergi suçu işlenmektedir.

Çanakkale Belediyesine bağlı olarak hizmet veren Hizmet Grupları A.Ş. tarafından işletilen Golf Çay Bahçesi nde çayımızı içtikten sonra fişimizi istediğimizde 10.06.2019 tarihinde saat 21:04’de 01 nolu fiş düzenlenmiştir. Yani gün boyunca işletilen ve yapılan tüm satışlar belgesiz olup vergi kaçırılmış, kayda girmeyen hasılatın ne olduğuna gelince de sonucu aşikardır. Maalesef bu işletmede iç işleyiş kontrolden uzak zaafiyetlerle doludur. Beklentimiz şudur ki halkımız kalilteli ve ucuz hizmet alsın. Çanakkale Belediyesi de her mükellef gibi vergisini adam gibi ödesin” dedi.