4 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Yılın Hemşiresi Ezine Devlet Hastanesi’nden

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen ‘Ebeler ve Hemşireler Günü’ etkinlikleri kapsamında yılın Hemşiresi ve Ebesi ödülüne Ezine Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi Sorumlu Hemşiresi Ayla Öztekin ile Yenice’ye bağlı Sofular Köyü Sağlık Evinde görevli ebe Hatice Çetin seçildiler.

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Hemşireler Haftası” dolayısıyla düzenlenen “Yılın Hemşire ve Ebesi” ödülüne, Ezine Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi Sorumlu Hemşiresi Ayla Öztekin ile Yenice’ye bağlı Sofular Köyü Sağlık Evinde görevli ebe Hatice Çetin seçildiler.

Törene Çanakkale’den İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı,  Çanakkale’yi temsilen seçilen yılın Hemşiresi Ayla Öztekin ve yılın Ebesi Hatice Çetin, 81 ilden ebe, hemşire, il müdürleri katıldı.

İftar yemeğinden sonra Sağlık Bakanlığı’nın “Yılın Hemşire ve Ebesi” ödül töreninde, 81 ilden seçilen hemşire ve ebeler Sağlık Bakanlığında düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Çanakkale’den yılın Hemşiresi seçilen Ezine Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi Sorumlu Hemşiresi Ayla Öztekin ile Yenice’ye bağlı Sofular Köyü Sağlık Evinde görevli ebe Hatice Çetin teşekkür belgelerini Sağlık Bakan yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven’ın elinden aldılar.

Bu yıl düzenlenen törenlerde Çanakkale’yi temsilen seçilen yılın Hemşiresi Ayla Öztekin’e ve Yılın Ebesi Hatice Çetin’e ödülleri İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından verildi.

Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Muammer Yıldız ” Yılın Hemşiresi ödülüne hastanemizde görevli bir hemsiremizin layık görülmesinden dolayı mutluluk, gurur ve onur duyuyoruz” dedi.