26 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA, BERAT KANDİLİ MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konca mesajında şunları ifade etti;

“Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar insani duyguların önüne geçmekte, bizleri kötü davranışlara yöneltmektedir. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkarmalıyız. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız” dedi. 

“Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesi, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir.

Tüm insanlığın hoşgörü ve sevgiye umut bağladığı, barışa, dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir süreç içindeyiz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde ellerimizi göğe yöneltirken, temize çıkma anlamına gelen bu mübarek Berat Gecesinin Türk İslam alemi ve tüm insanlık için bu virüs belasından kurtuluşa, sağlığa, afiyete ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu vesile ile aramızdaki çekişmelerin kaldırılmasına, hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz.

İdrak edeceğimiz Berat Kandilinin bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerken başta şoför esnafı arkadaşlarım olmak üzere Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bu anlamlı gecesini kutluyorum.”

 

About Post Author