10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA, BERAT KANDİLİ MESAJI

EZİNE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI YILMAZ KONCA, BERAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0008

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Konca mesajında; Yüce Allah’ın biz kullarına olan maddi ve manevi nimetlerini saymakla bitiremeyiz. Berat Kandili de bu nimetlerden biridir. Berat kelimesinin berattan kurtulma, ceza ve sorumluluktan kurtulma, temize çıkıp aklanma gibi anlamlara gelir.

 

Berat Kandili, Allah’ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek biz kullarına bağışlanma kapılarını sonuna kadar açtığı, dualara icabet ettiği, günahları afettiği, ibadetleri normal zamanlardan fazlasıyla ödüllendirdiği bir zamandır. Berat Gecesi beşer mukadderatın programı çizilirken insanlara verilen bir fırsattır.

 

Bu geceye Müminlerin günah yüklerinden kurtulup, ilahi bağışa ermeleri umulduğu için de Berat Gecesi denmiştir. Gönüllerimizin farklı bir coşku yaşadığı bir mübarek geceyi fırsat bilerek hata ve kusurlarımıza tövbe etmeli Yüce Allah’tan bağışlanma dilemeliyiz. Bütün insanlığı hayır dualarında bulunmalıyız.

 

İdrak edeceğimiz Berat Kandilinin bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerken Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bu anlamlı gecesini kutluyorum” dedi.

 

About Post Author