20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA GÜVEN TAZELEDİ

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında Yılmaz Konca güven tazeledi

Konca ; “Biz, Ülkesini, Milletini, Bayrağını, Devletini seven Yüce Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkan, 15 Temmuzda destan yazan ŞOFÖR ESNAFIYIZ.

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimli 16. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Yılmaz Konca yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Olağan Genel Kurul Başkan Konca’nın açılış konuşması ile başladı. Divan oluşturulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Semko Düğün Salonunda gerçekleşen Olağan Genel Kurula Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel, MHP İlçe Başkanı M.Tevfik Aytimurer, Ayvacık Esnaf ve San.Od.Bşk. Hasan Fehmi Arıkan, Ayvacık Şoförler ve Ot.Es.Od.Bşk. Mehmet Solak, Geyikli Esnaf ve San.Od.Bşk. Niyazi Tunçal, Ezine Esnaf ve San.Kredi Kef.Koop. Bşk. Hüdayi Erdoğan, S.S. 16 nolu Ezine Birlik Min.Mot.Taş.Koop. Bşk. Aladdin Demir, 4 Nolu Mahmudiye Taş Koop. Bşk. Süleyman Tunalı, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Olağan Genel Kurulda meslekte 40 yılını doldurmuş olan üyelere de Plaket takdiminde bulunuldu.

Genel Kurulda bir konuşma yapan Başkan Konca göreve tekrar seçildikleri 4 yıldan bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Konca konuşmasında odanın 1970 yılından bu yana çok gelişmeler sarf ederek iyi bir noktaya geldiğini belirterek, bunun da üyelerin çok büyük katkılarıyla olduğunu söyledi.

Konca konuşmasının devamında şunları ifade etti.

“Her geçen gün birlik ve beraberliğimizle daha da güçlenecektir. Bizlere bu ulvi görevi vererek bugüne kadar gelmemizi sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Geçen 4 yıllık dönem içerisinde odamız üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak, üyelerimize her türlü imkanlardan yararlandırmak için çok çalışmalar yapılmıştır. En önemli gelişme olarak da odamıza hizmet binası kazandırdık. 3 daire bir işyeri sahibi olduk. Dairelerden birini ve işyerimizi kiraya verdik. Okul servisi hizmet aracı ile gelir sağlamaya çalıştık. Plaka kalıplarımız plaka presimiz ve plaka mührümüz sıfırlandı. Darphanede yapılan mühürler bizzat TŞOF Genel Başkanımız Sayın Fevzi Apaydın tarafından teslim edildi. Sahte plaka satışı yapan internet sitelerine erişim yasağı getirildi.

Yaşanılan sıkıntılar devamlı yönetim kurulumuzca görüşülüp üst kuruluşumuz olan Çanakkale Esnaf Odaları Birliğimize, Federasyonumuza Başbakanlığımıza, ilgili Bakanlıklarımıza, yöremiz milletvekillerine iletilmiştir. Odalarımızın isteği doğrultusunda olanak oluşturularak üyelerimizin sıkıntıları görev yaptığımız dönem içerisinde giderilmeye çalışıldı. Mücadele edilmeye de devam edilecektir.

Üyelerimiz ile ilgili mevzuat dahilinde yayınlanan genelgeler, yasa değişiklikleri konusunda bilgilendirilmiştir. İlgili kurumlarca istişare yapılarak eğitimler seminerler düzenlenmiştir. Üyelerimize her türlü faaliyetleri ile ilgili tüm işlerinde en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.

Şoför Esnafı Teröre karşı tek yürek olmuştur. Terörü ve destekleyicilerini lanetliyoruz. En büyük güç Milli İradedir.

Biz, Ülkesini, Milletini, Bayrağını, Devletini seven Yüce Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkan, 15 Temmuzda destan yazan ŞOFÖR ESNAFIYIZ.

El birliği, Gönül Birliği, Güç Birliği ile Başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Başarı hepimizindir.”

Gündem Maddelerini görüşülerek oy birliği ile ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Sandıkların açılmasına az bir süre kala TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın Başkan Konca’yı arayarak seçimlerin hayırlı olmasını diledi, Konca ve ekibine görevlerinde başarılar diledi.

122 üyenin oy kullandığı seçimler sonucunda Yılmaz Konca tekrar başkanlığa seçilirken, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Mehmet Çakır, Etem Topal, Murat Yalçın, Ergün Dobrucalı, Tufan Emel ve Ali Rıza Özcan, Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine Tuncer Şaşkın, Sadık Yılmaz ve Mustafa Kemalettin Şen seçildiler.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak görevini başarı, özveri ve samimiyetle ahi kültürüne yakışır şekilde devam ettiren, kişiliği ve karakteri ile şoför esnafının gönlünde güzel bir yere sahip olan Başkan Yılmaz Konca ve değerli ekibine bundan sonraki görevlerinde üstün başarılar diliyoruz.

 

 

About Post Author