24 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Öğretmeler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konca mesajında şunları söyledi ;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Başöğretmen’lik unvanının verilişinin 92. ve bu anlamlı günün “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaya başlanmasının da 39. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum, diyen bir inancın mensuplarıyız. Biliriz ki, öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de her söyleminde öğretmenlik mesleğinin önemine değinmiştir.

Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibidir.

Öğretmen; işinin ehli bir usta gibi çocuk veya gencin geleceğini şekillendirir Öğretmen yalnızca bilginin öğretilmesini sağlamaz aynı zamanda istediğimiz davranışların çocukta kalıcı olmasını sağlayacak eğitimi verir. Yarınlarımızın yetiştirilmesi görevini fedakârca üstelenen kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getirmektedirler..

Evlatlarımızı, geleceğe hazırlanmasında yüreklerine, beyinlerine ince ince dantel gibi iyiyi, güzeli, doğruyu işleyen öğretmenlerimiz, bugün ülkemizin dört bir yanında görevlerini icra etmektedirler. Ülkemizin her bir noktasından öğretmenlerimizin bilgi ve sevgi ışığı yayılarak, geleceğimize ışık olmaktadır. Bu düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevleri başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranlar anıyor, bu kutsal görevi layıkıyla icra etmek adına çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü şahsım. yönetim ve denetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve tüm şoför esnafı arkadaşlarım adına yürekten kutluyorum. ” 

About Post Author