4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz Konca, Yeni Yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konca mesajında şunları ifade etti.

“Acı, tatlı anılarıyla dolu bir yılı geride bırakırken, yeni bir yılı birlikte karşılıyoruz. Huzur, mutluluk ve sağlıklı bir geleceğe yönelik umutlarımızı koruyoruz. 2015 Yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur, mutluluk ve gönenç getirmesini, dünyanın ortak sorunlarının çözülmesi için yeni bir başlangıç oluşturmasını diliyoruz.

Birkaç saatlik eğlence için alınan alkolün etkisiyle çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Aile ocaklarının sönmesinin yanı sıra büyük maddi ve manevi zararlar ortaya çıkmaktadır. Gelin Yılbaşı gecesinde alkollü araç kullanmayın. Ağır kış şartlarının yaşandığı Yılbaşı günü buzlanmaya dikkat ediniz. Bugüne kadar meydana gelen ölümlü trafik kazalarının en büyük sebebi alkoldür, tedbirsizliktir. Yılbaşı gecesi trafik canavarı olmamak, insanın kendi elindedir. Bu da trafik kurallarına uymaktan geçer. Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollü şekilde araç kullanmayın.

Bu duygu ve düşüncelerimle başta şoför esnafı arkadaşlarım olmak üzer, tüm halkımızın yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın herkese başarı, sağlık, mutluluk getirmesini diliyorum.”