24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Konca mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, insanüstü bir gayret ve fedakârlıkla bağımsızlık mücadelesi sonunda eşsiz bir zaferle kurulmuştur.  Bu bağlamda bizlerde bu günlere nasıl gelindiğini unutmayarak, daha güçlü, daha gelişmiş ve daha mutlu bir Türkiye hedefine ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Binlerce yıldır bu topraklarda ecdadımızın bizlere bıraktığı eserler içerisinde en kıymetlisi şüphesiz bu vatandır. Bu toprakların vatan olarak adlandırıldığı ilk günden itibaren bağımsızlığı için hiç düşünmeden canını veren bir milletin ferdi olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bizler de dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, insanüstü bir gayret ve fedakârlıkla bağımsızlık mücadelesi sonunda eşsiz bir zaferle kurulmuştur. Bu bağlamda bizlerde bu günlere nasıl gelindiğini unutmayarak, daha güçlü, daha gelişmiş ve daha mutlu bir Türkiye hedefine ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünde Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor; bu vesileyle şoför esnafımız başta olmak üzere, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyoruz.”