27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de geçirdiği trafik kazası nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Yunus Özen’in organları 5 kişiye umut oldu.

14 Mart günü geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan 19 yaşındaki Yunus Özen (19),  yapılan tıbbi müdahaleye ve tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak 18 Mart günü beyin ölümü gerçekleşti.

Henüz 19 yaşındaki Yunus Özen hayata veda ederken 5 kişinin hayata tutunmasına sebep oldu. Çanakkale MAE Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörleri Uz. Dr Azem Ülkü, Hemşire Yeliz Baykala, Emine Karakaya ve Gönül Pınarcıoğlu’nun görüştüğü aile oğullarının organlarını bağışlama kararı aldı.

Özen’in bir böbreği ÇOMÜ Araştırma Hastanesi, diğer böbrek ve karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi, kalp ve akciğeri Kartal Koşuyolu Kalp Damar Hastanesinde bağış bekleyen hastalara nakledilmek üzere alındı.

Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, acılı aileye baş sağlığı dileyerek, “Özen ailesinin bu acılı süreçte göstermiş oldukları duyarlılığın herkese örnek teşkil etmesini diliyorum. Yunus Özen hayata veda ederken organları 5 kişiye umut olacak. Pek çok aile ona duacı olacak” dedi.