19 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ EZİNEDE COŞKUYLA KUTLANDI

Ezine’de 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106.  Yıldönümü düzenlenen tören ve programla kutlandı.

İlk tören Atatürk Anıtında düzenlendi. Buradaki törende Kaymakamlık ve Belediye Biaknalığı çelenkleri Kaymakam Drç Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Güray Yüksel tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sona erdi.

Diğer bir törende Ezine Kabristanlığında bulunan Şehitlik’te gerçekleştirildi. Buradaki törende Kuran-ı Kerim ve dua okundu, şehit kabirleri ziyaret edildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla Yahya Çavuş Ortaokulunda bir program düzenlendi.

Sunuculuğunu Okulun Türkçe öğretmeni Şadiye İnce’nin yaptığı program, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından okulun öğrencilerinin yer aldığı “18 Mart Gölge Tiyatrosu” sahnelendi. Gerek Okulun   Türkçe Öğretmeni Şadiye İnce tarafından Türkülerin muhteşem bir yorumla seslendirilmesi, müziklerin ve şiirlerin seçimi ve oyun izleyicilerden büyük beğeni ve takdir topladı.

Yahyaçavuş Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Aslı Irak tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmanın yapılmasının ardından, okulun 8/A öğrencisi Şeymanur Kızak tarafından

“Çanakkale” isimli şiir okundu.

 Şehitlerin anısına hazırlan video gösteriminin izlenmesinin ardından program sona erdi.