4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

22 Eylül Spor Kulübü Yönetimi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi ;

Türkiye Cumhuriyetinin ilk Cumhurbaşkanı ve İstiklal Harbimizin başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz milletimizin Atatürk’ün öncülüğünde verdiği bağımsızlık mücadelesi sonrası kurulan Cumhuriyetimiz, her alanda olduğu gibi spor alanında da önemli kazanımları beraberinde getirmiştir. Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlerimizin, bu emanete sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyet’i koruyacaklarına ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına olan inancımız tamdır. 22 Eylül Spor Kulübü olarak Gazi Mustafa Kemal’in, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklı olanını severim’ sözüyle işaret ettiği örnek sporcularımızla onun yolundan ayrılmayacak ve her zaman başarıyı hedefleyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Mücadelemizin Kahramanlarını, vatan savunmasında canını hiçe sayan aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.