20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI EZİNE’DE TÖRENLE KUTLANDI

Cumhuriyetin İlanın 97. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ezine’de gerçekleşen törenlerle kutlandı.

İlk tören 28 Ekim Çarşamba günü düzenlendi. Atatürk Anıtı ve Parkında düzenlenen törende Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Güray Yüksel tarafından Atatrük Anıtına çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla diğer tören 29 Akim Perşembe günü Atatrük Anıtı ve Parkında pandemi süreci dolayısıyla sosyal mesafe ve hijyen kuralları gözetilerek gerçekleşti. Buradaki törende ilk olarak Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan  tebrikleri kabul etti.

Ardından Kaymakam Dr. Arslan tarafından günün anlam ve önemini belrten konuşma yapıldı. Kaymakam Arslan konuşmasında şunları söyledi ;

 “Attığı adımlardan, mücadelesinden, geri durmak bu asil milletin vasfı değildir. Kiri oyunları boşa çıkaran feraset ve cesarete sahip bu millet birlik ve beraberlik içerisinde düşmanın hain girişimlerini her zaman bertaraf etmiştir. Nitekim son olarak bir çok dış düşmanın desteği ile 15 Temmuz gecesi Fetullahçı terör örgütü tarafından hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi asil milletimizin devletine ve iradesine sahip çıkma kararlılığı sonucu geri püskürtülmüş ve bütün dünyaya çok önemli bir mesaj verilmiştir.

Kıymetli Ezine’liler, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, gelişmiş ekonomimiz, yaptıklarımız ve yapabileceklerimiz, dostlarımıza güven ve övünç kaynağı olup, örnek teşkil etmekte, milletimize düşmanlık hisleri besleyen karanlık güçleri ve vatan hainlerini ise korku ve telaşe düşürmektedir. Her yerde ve her ferdiyle milletçe devletimizi bekası milletimizi refahı için çalışmaya, dünyanın en gelişmiş ülkeleri  ile her anlamda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncelik etmeye, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya  her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Bunun için gerekli olan güce yeterli ahlak, birikim ve tecrübeye sahibiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve ulusumuzun, siz Ezine’li hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını tekrar kutluyor, nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” dedi.    

Ardından Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Yakın tarafından “Cumhuriyet” adlı şiir ve yüne Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Çalık tarafından “Akdeniz’e Doğru” adli şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.   

  

 

About Post Author