16 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ANIL KAHRIMAN, 10 KASIM MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kahrıman mesajında şunları ifade etti.

“Yurdumuzun ve Milletimizin tam bağımsızlığı için verilen, sonu Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırılmış istiklal mücadelemizin baş komutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde minnet ve rahmetle anıyoruz.

Eşsiz komutanlığı ve askeri dehasının yanı sıra sahip olduğu vizyonu, kararlılığı, ilke ve inkılapları ile tüm mazlum milletlere de örnek olmuş bir devlet adamı olan Atatürk, dört bir yandan kuşatılmış olan vatanımızda, bütün güçleri bağımsızlık mücadelesi etrafında birleştirmeyi başararak bir milleti ayağa kaldırmış, kırılan cesareti ve dağılan umutları yeniden toparlamış, sonucunda bir milletin kaderini değiştirmiştir  

Atatürk’ün tarımsal üretime ve emeğe verdiği değer herkesçe bilinmektedir. Büyük Önder bununla da yetinmeyerek, bizzat kendisi de üretimin içinde yer almış ve Türk üreticisine, çiftçisine modern tarım uygulamaları konusunda rehberlik ve önderlik yapmıştır.

Atatürk’ün “Millî ekonominin temeli tarımdır”, “Türkiye’nin sahibi hakikisi ve efendisi, hakiki müstahsil olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve lâyık olan köylüdür” sözleri, bu sektöre verdiği önemin en büyük göstergesidir. Çalışkan, emektar, vefakar Türk köylüsü ve çiftçisi de Ata’sının kendisine duyduğu güven, verdiği önem doğrultusunda; şartlar her ne olursa olsun üretimi ve ülkemiz ekonomisine katkıyı sürdürmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı, Türk milletinin gönlünde ebediyete kadar yaşayacak olan Ata’sı, şanlı ordumuzun ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve özlem ile anıyoruz. Ruhu şad olsun. Başta büyük Atatürk olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapan, bağımsızlık mücadelemize ortak olan tüm kahramanlarımızın aziz ve yüksek hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.”

About Post Author