13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ABD İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolusu Daria Darnell ve Ticaret Ataşesi Sayın Geoffrey Carr Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tennioğlu, Genel Sekreter Sema Sandal ve ÇTSO Dış Ticaret Koordinatörü Bülent Bogadır hazır bulundu.

“ÇANAKKALE’YE YATIRIMCI’NIN İLGİSİ ÇOK BÜYÜK”

Ziyaretle ilgili bilgi veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Son dönemde büyük ölçekli yatırımcıların Çanakkale’ye olan ilgisi bir hayli yüksek. Bunu, İlimizi ziyaret eden Başkonsolos ve Ticaret Müşavirlerine bakarak söylemek mümkün. Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Sayın Daria Darnel ve Ticaret Ataşesi Sayın Geoffrey Carr’a Çanakkale’nin öncelikli sektörlerini ve ABD ile olan dış ticaret durumu içeren sunum yaptık. Üyelerimizin özellikle ABD ile dış ticaret konusunda yaşadıkları sorunları gündeme getirerek çözüm önerilerimizi kendilerine ilettik. Ezine Gıda İhtisas OSB ve Çanakkale Limanı hakkında kendilerini bilgilendirdik. Çanakkale’deki yabancı yatırımcıların durumu, Çanakkale–ABD arasındaki ticaret ve turizm işbirliklerinin geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunduk. Bölgemizin dış ticaret hacminin gelişmesi için son derece verimli bir görüşme oldu” dedi.

Görüşme, Başkan Semizoğlu tarafından günün anısına hediye takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.  

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye