13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ABD’li Senatör Rüşvet İddiaları Ardından İstifa Etti

ABD’de senatör Robert Menendez, rüşvet suçlamaları ardından geçici olarak dış ilişkiler komitesi başkanlığından istifa etti.

featured

ABD’li Senatör Rüşvet İddiaları Ardından İstifa Etti

Adalet Bakanlığı savcıları, Robert Menendez ve eşinin Mısır hükümetine yardım karşılığında yüzbinlerce dolar aldığını iddia ediyor. Ancak çift, suçlamaları reddediyor.

Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer, Cuma günü yaptığı açıklamada, Menendez’in “sorun çözülene kadar” dış ilişkiler komitesi başkanlığından istifa etmeye karar verdiğini belirtti. Schumer, Menendez’in “kendini adanmış bir kamu görevlisi olduğunu ve her zaman New Jersey halkı için sıkı bir şekilde mücadele ettiğini” ifade etti.

69 yaşındaki Menendez,  2015 yılında New Jersey’de Florida’daki bir göz doktorundan rüşvet aldığı suçlamasıyla da karşı karşıya kalmış ve bu dava, jüri üyelerinin oybirliğiyle bir karara varamaması sonucunda düşmüştü.

Şu an için boşalan komite başkanlığı görevine Maryland Demokratı Ben Cardin’in geçici olarak atanması bekleniyor.

Menendez ve eşi Nadine Arslanian, New Jersey’li üç iş adamından nakit para, altın, ev ipoteği ödemeleri ve lüks bir araç karşılığında rüşvet aldıkları suçlamasıyla karşı karşıya.

ABD’li Senatör Rüşvet İddiaları Ardından İstifa Etti

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye