21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Açıkta Kalan Öğrencilere Geçici Yurt İmkanı Sağlayacağız

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Başkent hepimizin yuvası, hoş geldiniz. KYK yurtlarına başvurup da açıkta kalan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlatlarına kapılarımız sonuna kadar açık. Biz bir aileyiz, birlikte çok güzeliz” dedi.

featured

Yavaş: Açıkta Kalan Öğrencilere Geçici Yurt İmkanı Sağlayacağız

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak amacıyla geçici yurt imkânı sağlamaya devam ediyor.

Geçen yıl Ankara’da üniversite okumaya gelen ve barınma sorunu yaşayan öğrencilere kapılarını açan eğitim ve öğrenci dostu Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

“Biz Bir Aileyiz, Birlikte Çok Güzeliz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkent hepimizin yuvası, hoş geldiniz. KYK yurtlarına başvurup da açıkta kalan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlatlarına kapılarımız sonuna kadar açık. Biz bir aileyiz, birlikte çok güzeliz” ifadelerini kullandı.

Geçici yurt imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler; 26.09.2023 Salı günü saat 23.59’a kadar ‘misafirhane.ankara.bel.tr’ adresinden başvuru yapabilecek.

Yavaş: Açıkta Kalan Öğrencilere Geçici Yurt İmkanı Sağlayacağız