18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI YILDIRAY ÖLÇEK İSTİFA ETTİ

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Ölçek paylaşımında ” geldiğimiz noktada gördüğüm lüzum üzerine bir görev değişikliği kararı almış bulunmaktayım” dedi.

Yıldıray Ölçek istifasını sosyal medyadan yayınladığı veda mesajı ile duyurdu. Ölçek paylaşımında şunları söyledi;

“04.10.2020 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul neticesinde teşkilatımızın teveccühü ile Merkez İlçe Başkanlığı görevi 2. kez şahsıma teslim edildi. Oluşturduğumuz yönetim kurulumuz ile bir yılı aşkın süredir partimiz, Çanakkale’miz ve hemşehrilerimiz için çalıştık. Her zaman hemşehrilerimizin dertlerine çözüm olan bir siyasi model ile onların yanında olmak en büyük hedefimiz oldu. Ancak geldiğimiz noktada gördüğüm lüzum üzerine bir görev değişikliği kararı almış bulunmaktayım. Mensubu olduğum AK Partimden ve davamdan hiçbir zaman ayrılmadan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden yürüyerek eskisinden daha fazla çalışmaya, 2023’e giden büyük Türkiye hedeflerine ulaşmak için durmadan çalışmaya devam edeceğimi beyan eder başta Çanakkale halkına, belde ve mahalle yönetimlerine ve üyelerimize çalışmalarından dolayı teşekkür eder haklarını helal etmelerini dilerim. Benden yana tüm haklarımı helal ederek başta AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İl Başkanımız Naim Makas’a teşekkür ederim.”

İSTİFASININ ARKASINDA NE VAR?

AK Parti Merkez İlçe Başkanının istifasının  arkasından siyasi kulilserde çeşitli iddialar ortaya atılarak konuşulmaya başlandı.Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Marmara Bölge Sorumlusunun Çanakkale’ye gelerek Merkez İlçe Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve bu görüşmenin ardından Ölçek’in istifasını istediği konuşulan iddialar arasında yer alıyor.