3 Aralık 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Akçansa, Çevreci Ürün Ecocrete ile Sürdürülebilirlik Hedeflerini Güçlendiriyor

Akçansa, iklim hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir ürün hareketini desteklemeye devam ediyor. Şirketin yeni inisiyatifi ‘Green For Concrete’ kapsamında sunulan Ecocrete ürünü, düşük karbon ayak izini hedefleyen çevreci yapısı ve yüksek kalitesi ile öne çıkıyor.

Akçansa, alternatif hammaddeler kullanarak düşük klinkerli ve düşük karbonlu yeni ürünler geliştirme hedefi doğrultusunda başlattığı ‘Sürdürülebilir Ürün Hareketi’ ile üretim kalitesinden ödün vermeden, iklim dostu ürünlerle daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyor.

Bu çerçevede Ecocrete, yeni nesil hazır beton ailesinin bir ürünü olarak karbon emisyonunu en az yüzde 15 azaltırken, dayanıklılık ve yüksek performans sunuyor. Ürünün tasarımında geleneksel CEM I tipi çimento yerine daha çevreci ve düşük karbonlu çimentolar tercih edilirken, uçucu kül ve öğütülmüş yüksek fırın cürufu gibi mineral katkılar da kullanılıyor. Bu sayede klinker kullanım oranının düşürülmesi hedefleniyor.

Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz, sürdürülebilirlik stratejileri çerçevesinde yeni ürün hareketlerinin yeşil bir geleceğe katkı sağlamada önemli bir rol oynadığını belirtti. Yılmaz, “Yeni nesil ürünlerimiz ile sürdürülebilirliğe odaklanırken, ürünlerimizin dayanıklılığından ve performansından da ödün vermiyoruz. Ecocrete hem iklim dostu yapısı hem de yüksek kalitesi ile müşterilerimize çevresel hedeflerine uygun malzemeler kullanma fırsatı sunarken, sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekliyoruz” dedi.

About Post Author