21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Akçansa’nın ilk yarıyıl satış geliri yüzde 46 oranında artarak 1 milyar 226 milyon TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa,2021 yılınınilk yarıyıldönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk yarıyılındasatış geliri 1 milyar 226 milyon TL’ye ulaştı.

 

Akçansa’nın açıkladığı 30Haziran 2021 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre,şirketin ilk yarıyılcirosu1 milyar 226 milyon TL’yeulaştı. Şirketin Ocak-Haziran2021 dönemindeki brüt kârı 224,9 milyon TL, dönem kârı ise 93,9 milyon TL olarak açıklandı.

 

Akçansa Genel Müdürü M.Zeki Kanadıkırık, sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Sürdürülebilir büyüme hedefimizle grubumuz ve sektörümüz adına iyi işler yapmaya, Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

 

Akçansa “2030 Sürdürülebilirlik Hedefleri’ni” açıkladı

 

Akçansa sürdürülebilirlik anlayışının, değer zincirinin tüm halkalarına yayılmasını teşvik ederek, çevresel etkinin azaltılmasından toplumsal fayda sağlamaya kadar geniş ve kapsamlı olumlu etki yaratmaya odaklanıyor. 2030 Sürdürülebilirlik Hedefleri’ni tüm paydaşlarına açıkladıklarını ifade eden Kanadıkırık; “Birleşmiş Milletler’in, daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle ortaya koyduğu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, 2030 Hedeflerimiz yolunda bize de ışık tutuyor. Bu kapsamda çevresel sürdürülebilirlik, toplum refahı ve kapsayıcı büyüme arasındaki bağı her geçen gün daha iyi anlıyor ve çalışmalarımıza bu yaklaşımla yön veriyoruz. Kendimizi, ‘sürdürülebilir geleceğin yapı taşı’ olarak konumlandırıyoruz. Örnek sürdürülebilirlik yaklaşımı ve uygulamalarımızı, ekosistemimize de yayarak sektörün dönüşümüne destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

 

 

About Post Author