9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kahrıman mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlid Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz.

Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan Mevlid-i Nebi; sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)’in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırladır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.

İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerine hoş bir seda bırakabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Üye ve Yönetim Kurulum Adına; bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasını diliyor, başta Ezine’li ve Çanakklale’li hemşerilerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”