24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ANIL KAHRIMAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kahrıman mesajında şunları kaydetti.

“Başı Rahmet ortası bereket ,sonu mağfiret ayı olan ramazan ayının sonuna gelerek, sevgi ve kardeşlik duygularının pekişmesinde büyük katkısı olan bir bayrama daha ulaşmanın sevincini yaşamaktayız. 

Ramazan ayına vedanın hüznü, öte yandan da yeni bir bayrama kavuşmanın coşkulu mutluluğu ile birbirimizi daha çok sevdiğimizi hissettiğimiz bu seçilmiş günlerde, Ramazan Bayramını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeliyiz.

Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bu günde millet olarak bizler için müstesna bir yere sahiptir.

Bayramlar bizi biz yapan, geleneklerimizi geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her anına yayabilmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Kuşkusuz bugünlerde tüm dünya olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz.Bu zorlu süreci bir an önce geride bırakarak, eskiden olduğu gibi coşkuyla ve sevdiklerimizle iç içe bayram sevincini yaşayacağımız günleri tekrardan görmeyi umut ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli çiftçilerimizin ve üreticilerimizin, Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için, barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.