21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ankara’da Kurulan Kalkandereliler Derneği’nin Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan Oldu

Ankara’da Kurulan Kalkandereliler Derneği’nin Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan Oldu

Kalkandereliler Derneği, Ankara’da kuruldu. Ankara Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü tarafından başvurunun onaylanmasının ardından, 9 kişilik kurucu üye ile kurulan Kalkandereliler Derneğinin Başkanı Hasan Kılıçarslan, kuruluş bildirimini İl Müdürü Hayrettin İpekoğlu’nun elinden aldı. Derneğin Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan olurken, Başkan Yardımcısı Ali İlhan KAPLAN, Genel Sekreter Hakan Yılmaz, Sayman Gökhan Eyüpoğlu, Kurucu Üyeler, İsmail Hacıoğlu, Süleyman Zeki Cengiz, Burhan Cabir Uzun, Gökmen Ay, Burcu Yıldırım Acar oldular.

“Ankara’da Önemli Bir Boşluğu Doldurduk”

Derneğin Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan kuruluşun ardından yaptığı açıklamada, “Ankara’da yaşayan Kalkandereliler olarak bir araya geleceğimiz, faaliyet yapacağımız ve memleketimize katkı sunacağımız bir sivil toplum kuruluşunun eksikliğini yaşıyorduk. Derneğimizi kurarak önemli bir boşluğu doldurduk. Şimdi iş dünyasından, bürokrasiye önemli bir potansiyele sahip ilçemizin değerli insanlarını derneğimizde buluşturarak gönüllülük esası ile çalışacağız. Bu çalışmalarımızda, Genel Başkan Yardımcısı olduğum Rize Dernekleri Federasyonu üye dernekler ve Genel Başkanı Muammer Bostan en önemli destekçilerimiz olacak. Her şey Kalkandere’mize duyulan aidiyetle güzel hizmetlere vesile olmak için… Allah hayırlı eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.

Hasan Kılıçarslan Kimdir?

1985 Rize Kalkandere Hüseyin Hoca köyü doğumludur. Eğitim hayatını sırasıyla; İhsan Sungu İlköğretim Okulu (1991-1999), Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi (1999-2002) (Muhasebe, Bankacılık ve Sigortacılık), Hacettepe Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümünü (2002-2004) bitirdikten sonra dikey geçiş sonrası Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. (2004-2006)

Hasan Kılıçarslan, aile şirketi olan Kılıçarslan İnşaat ve Yer Kaplamaları Ltd.Şti’nin yanı sıra Tekstil ve Otomotiv sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.

Ayrıca 2007-2017 yılları arasında MHP Altındağ İlçe Başkanlığında çeşitli görevlerde yer aldıktan sonra, 2017-2020 yılları arasında da MHP Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Siyasi görevlerine MHP Ankara Seçim Koordinasyon Merkezinde 3. Bölge sorumlusu olarak devam etmiştir.
Hali hazırda ise Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Burs ve Yardımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi devam etmektedir.