16 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayhan Gider, Genç Aday İçin Oy İstedi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çan’ın Terzialan Beldesi’nde Belediye Düğün Salonu’nun açılışında vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Çan’da Ramazan Şenlikleri’ne katılan Gider, AK Parti’nin genç milletvekili adayı Furkan Sezer’le birlikte Çan’lılarla buluşarak oy istedi.

Gider, Terzialan Belediyesi’nin düzenlediği iftara katıldı. Terzialan Belediyesi’nin yaptığı düğün salonunun da açılışını gerçekleştiren Gider, burada vatandaşlara hitap etti. 24 Haziran’da Türkiye’nin ilk başkanının seçileceğini hatırlatan Gider, 2002 yılından bu yana büyük başarılara imza atan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık için en uygun isim olduğunu dile getirdi. Türkiye için Erdoğan’ın büyük bir şans olduğunu ifade eden Gider; “Dünyada sözü geçen bir Türkiye için, sözü geçen bir liderin başkanlık koltuğunda oturması şarttır. Güçlü bir başkan için ise güçlü bir meclise ihtiyacımız var. Bu sebeple başkanlık için Recep Tayyip Erdoğan’a, meclis için ise Ak Parti’ye vereceğimiz oylar Türkiye’nin geleceği için büyük bir önem taşıyor” dedi.

VATANDAŞA VEKİLLİK SORUSU

Ak Partili Gider, sonrasında ise Çan’da düzenlenen Ramazan Şenlikleri’ne katılarak Çanlı vatandaşlarla buluştu. Şenlikler sonrası esnaf ziyareti yapan Gider, AK Partili milletvekili adayı Furkan Sezer’le birlikte Çanlı kadınların masasına oturdu. Sezer’i tanıtan Gider, vatandaşlara “Furkan’dan milletvekili olur mu?” sorusunu yöneltti. Çanlı kadınların onayı üzerine Gider, Çanakkale’nin en genç milletvekili adayı olan Sezer için oy istedi.