20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayhan Gider ; “Karabiga’dan Zulme Dur Diyen Dünya Lideri Yetiştirin”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Karabiga’da Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu’nun açılışında yaptığı konuşmada öğretmenlere seslenerek; “Karabiga’dan, zulme dur diyebilen, dünya 5’ten büyüktür diyebilen liderler yetiştirin” dedi.

İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden 20 bin kişi, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in de gündemindeydi. Karabiga’da Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu’nun açılışında vatandaşlara hitap eden Gider, Filistin’de yaşanan trajediyi gündeme taşıyarak; “Kısa bir süre içerisinde Filistin’de Karabiga nüfusunun 3 katından fazla insan hayatını kaybetti. Haberlerde 20 bin ölü, 50 bin yaralı diye altyazı geçince, insan bu vahşetin tam olarak farkına varamıyor. Ancak burada karşı durulması gereken bir zulüm var. Hep birlikte bu zulmü dile getirmeli ve buna karşı durmalıyız. ABD’de yaşayan Yahudi toplumu dahi bunun biz zulüm olduğunu ifade ediyorken, çoğunluğu ateist olan bir Avrupa ülkesi dahi bizlerden çok daha sert bir duruş sergiliyorken, Türkiye’nin bu zulme sessiz kalması düşünülemez” dedi.

“ZULME DUR DİYEBİLEN LİDERLER YETİŞTİRİN”

Açılış alanında bulunan öğretmenlere seslenen Gider, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgularken; “Sadece kitaplarda yazan konuları öğretmek elbette ki önemli ancak kolay bir iş. Değerli öğretmenlerimizden hassasiyetle rica ediyorum, Karabiga’da, Mustafa Kemal’in adını taşıyan bu okulda öyle bir nesil yetiştirin ki; dili, dini, ırkı ne olursa olsun, mazlumun yanında olsun. Zalimin gücü ne olursa olsun, zulme dur diyecek bir nesil yetiştirin. Dünya 5’ten büyüktür diyebilecek, onlara tavır alabilecek büyük liderler yetiştirin” ifadelerini kullandı.