17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

S.S. 16 Nolu Ezine Birlik Minibüsçüler Mot. Taş.Koop. Başkanı Mehmet Çırkan, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çırkan mesajında şunları ifade etti ;

“Şoförlük; bir sanat, bir ihtiyaç, bir fedakarlık, sevgi, saygı ve elbette ki özveri ister. Ayrılıkları sona erdiren, aşıkları buluşturan, baba ile oğlu, anne ile kızı, dede ile torunu kavuşturan, uzaklıkları yakın eden kutsal bir meslektir.

Şoför esnafı her türlü zorluğa rağmen mesleklerini icra etmeye devam etmektedirler. Özellikle pandemi sürecinde sağlıkçılardan sonra en fazla risk grubunda yer alan meslekler arasında şoförlerimiz de yer alıyor. Pandemi sürecinde canla başla görevlerinin başında mücadele eden şoför esanafımız takdiri hak etmektedir.

Doğumdan ölüme, hayatımızın her evresinde var olan, 4 teker üzerinde rızıklarının peşinde olan,  ailesi,  çocukları ve yuvası kullandığı araçlar olan, gecesi gündüzü her türlü tehlikeyi göze alarak yollarda geçen,  kazandığı her kuruşu anasının ak sütü gibi helal olan, çilekeş, vefakar, cefakar tüm Tırcı, kamyoncu, otobüsçü, servisçi, minibüsçü ve taksici şoför esnafımızın, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü’nü kutlar, kazasız, belasız, hayırlı işler bol kazançlar dilerim.” dedi.