28 Mayıs 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAŞKAN MERT UYGUN ; “KİMSE BENİ VE BELEDİYEMİZİ ÇAMUR AT İZİ KALSIN POLİTİKALARIYLA YIPRATAMAZ”

Başkan Mert Uygun Bayramiç Belediye Meclisi toplantısında Kazdağları Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi soğuk hava deposunda yaşanan elma çalınma konusunun çarpıtılmasına tepki gösterdi.

Bayramiç Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısı Konak Otel altındaki belediye meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantı sonrası söz alan Başkan Uygun, belediyenin Kazdağları Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’ne kiraladığı soğuk hava deposunda yaşanan elma çalınma konusunun çarpıtılmasına tepki gösterdi.

Başkan Uygun AKP’li meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi ;

“ORTADA BİR İTİRAF VAT,  İSPAT VAR, BUNA RAĞMEN KARALANMAK İSTENİYORUZ”

“Sabah Gazetesi, şahsımı, belediyemizi ve Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan bir fotoğraf paylaşarak algı operasyonu yapmış. İlçe yöneticiniz de paylaşmış. Ben açıkçası bir ilçe yöneticisinin ‘kedidir o kedi’ üslubuyla paylaşım yapmasını yadırgıyorum. Konuyla ilgili açıklama yapayım. Kooperatif bizim kiracımız. Belediyenin böyle çok kiracısı var. Buradan 3 tona yakın ürün kayıp. Ürünün kayıp olduğunun personel farkına varıyor. Sonra takip başlıyor ve kamera görüntüleriyle emin olunduktan sonra kooperatif başkanı , emniyete bildiriyor. Kooperatif yönetimi şikayetçi oluyor. Ben dosyayı inceledim, olanları anlatıyorum. Gerçekler soruşturma dosyasında. İfadelerin değişmesi gibi bir şey yok. Ortada, suçu işleyenin itirafı var. Çıkan haberde, kooperatif başkanı suçlanıyor, Ekrem başkanın fotoğrafıyla algı operasyonu başlatılıyor. İlçe yöneticiniz bunu sosyal medyasından paylaşıyor. Ortada bir itiraf, ispat var ve buna rağmen karalanmak isteniyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

” BAYRAMİÇ HALKI, 3 ÇÖP ARABASININ AYDA 164 BİN LİRAYA KİRALANMADIĞINI ÇOK İYİ GÖRDÜ”

Belediye kiracılarında yaşanabilecek hırsızlıktan, belediye suçlu değildir. Bunu bir anlamak lazım. Size tavsiyem, ilçe yöneticileriniz tam net araştırmadan, bilmeden paylaşım yapması hoş şeyler değil. Kooperatif başkanına teşekkür etmek isterim. Soruşturma esnasında o personeli ücretsiz izne çıkarmış, olay netleşince de hemen emniyete bildirmiş. Görevini yerine getirmiş. Haberi yapanlar bilsinler ki belediyemizi ve şahsımı bu şekilde çamur at izi kalsın politikalarıyla yıpratamazlar. Bayramiç halkı neyin ne olduğunu çok iyi gördü. Bayramiç halkı, 3 çöp arabasının ayda 164 bin liraya kiralanmadığını çok iyi gördü” dedi.

“BEN BELGELERLE KONUŞUYORUM, BİZ ŞEFFAF İHALAE AÇTIK, KARALAMAYLA OLMAZ”

Bu söze AKP’li meclis üyesi Serpil Özlük, “Bu da sizin algınız” sözüyle karşılık verdi. Bunun üzerine Başkan Uygun, “Algı değil, isterseniz hemen faturaları getiririm. Araçlar kendini 5 ayda amorti ediyordu. Personel takviyesi yaptık, vatandaşlarımız çalışıyor gene de ayda 164 bin lira harcamıyoruz. Ben fatura gösteriyorum. Soğuk hava deposu yılda 1 milyon 500 bin lira kar ediyor derseniz olmaz. Burada 8 personel çalışıyor, maalesef elektrik faturası ortada. Biz şeffaf bir  ihale açtık, kooperatif girip aldı. Karalamayla olmaz. İhaleye başkaları da girseydi, daha yüksek kiraya çıksaydı. Bir de şu yönü var, kooperatif alırsa sosyal açıdan, birlik beraberlikten doğan bir hareket olur dedik. Bayramiç elmasını bir marka haline getirebilmek için mücadele ediyoruz bunu hep anlattık. Bütün çiftçilerimizin üye olduğu kooperatif neden daha iyi hale gelmesin? Herkesin ekonomik açıdan faydalanmasını isteriz. Lütfen, Bayramiç halkını yanlış bilgilendirecek cümlelerden kaçınalım. Ben bunu anlatmak istiyorum.”

 

About Post Author