17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Başkan Uygun’dan Engelliler Haftası mesajı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, bu haftanın engelli insanları anlayabilmek ve sorunlarına dikkat çekebilmek açısından önemli olduğunu belirtti.

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Engellilerle ilgili farkındalık yaratması açısından bu haftanın önemine vurgu yapan Başkan Uygun şu mesajı kaydetti:

“Bizler yönetici olarak engelli vatandaşların hayat içerisinde kendilerini rahat ve özgür hissetmelerine olanak sağlamalıyız”

 “ Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan bu özel haftada, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını aşmak için harekete geçmek ve yaşadıkları sıkıntılarla yüzleşmemiz gerekir. Bizler yönetici olarak engelli vatandaşların hayat içerisinde kendilerini rahat ve özgür hissetmelerine olanak sağlamalıyız. Bu haftanın engelli insanları anlayabilmek ve sorunlarına dikkat çekebilmek açısından önemli bir tarafı var. Bizler halkımıza hizmet sunarken engelliler için pozitif ayrımcılığın esas alınması gerektiğinin farkında olmalıyız. Karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Tüm engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları problemlerin aşılması noktasında daha hassas olunması gerektiğine inanıyor, engellerin ortadan kalktığı bir dünya temennisiyle saygılarımı sunuyorum.”

About Post Author