4 Mart 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAYRAMİÇ BELEDİYESİ, TBB DESTEĞİYLE TASARRUFLU TEMİZLİK YAPACAK

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un girişimi ve talebiyle Türkiye Belediyeler Birliği, Bayramiç Belediyesi’ne vakumlu yol süpürme aracı hibe etti.

TBB’ye teşekkür eden Başkan Uygun, “Önceki dönem büyük meblağlar ödenerek yapılan bu hizmeti, girişimlerimiz sayesinde halkımıza yük olmadan yapacağız” dedi.

TBB’nin hibesiyle yeni bir yol süpürme ve temizlik aracını ilçeye kazandıran Bayramiç Belediyesi, temizlik hizmetini daha hızlı ve verimli gerçekleştirecek. Konuyla ilgili bilgi veren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, aracın sahip olduğu modern teknik özellikleriyle cadde, sokak, meydan ve pazar yerlerini sorunsuz bir şekilde temizleyeceğini belirtti.

Başkan Uygun, “Bu araçla temizliğin yanı sıra büyük tasarruf yapacağız. Bilindiği üzere önceki dönem, aylık olarak 1 adet araca 53 bin 843,40 TL kira bedeli veriliyordu. O dönem şartlarına göre 53 bin 843,40 TL’ye 139,48 küçük altın alınabiliyordu. Bu rakam, günümüz değeriyle 237 bin 341,96 TL’ye denk gelmektedir. Yaptığımız girişimler sayesinde bu hizmeti alarak bu meblağların halkımızın cebinde kalmasını sağladık. Amacımız vatandaşlarımızın huzurla yaşayabileceği temiz bir çevre yaratmak. Bu anlamda ekiplerimiz görevlerini büyük bir hassasiyetle sürdürüyorlar ve araç filomuzu da güçlendiriyoruz. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

About Post Author