21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Belmek’te Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başlıyor

Belmek’te Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başlıyor

El becerilerini geliştirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Beceri ve Meslek Edindirme Kurslarında (BELMEK) 2023-2024 eğitim öğretim yılı için başvurular başlıyor.

Her yıl binlerce kadına ücretsiz olarak farklı branşlarda hem el sanatları hem de akademik eğitimlerin verildiği kurslara kayıtlar  11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Başkentli kadınlar https://belmek.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden de başvuru yapabilecek.

 

6 Ana Bölgede 56 Kurs Merkezinde 40 Branşta Eğitimler Verilecek

Boş zamanlarını verimli bir şekilde kullanmak isteyen Başkentli kadınların yoğun ilgi gösterdiği BELMEK’lerde yeni dönemde eğitimler, 6 ana bölgede 56 kurs merkezinde düzenlenecek.

Kadınları yeni bilgi ve becerilerle donatarak hem meslek sahibi olmalarına hem de sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayan BELMEK kurslarında; “ahşap boyama, ahşap rölyef, ahşap yakma, alüminyum rölyef, filografi, amigurimi, çini, dantel anglez, deri işlemeciliği, ebru, el nakışı, el örgüsü, ev ekonomisi (yemek), filografi, giyim, hat sanatı, gümüş işlemeciliği, iğne oyası, ipek pentur, jüt kari, kâğıt rölyef, kat-ı, kumaş boyama, makine nakışı, soğuk porselen çiçek,  kilim dokuma, makrome, mefruşat, mozaik, patchwork (kırkyama), resim, sim sırma, seramik, sepet örücülüğü, şiş örücülüğü, takı tasarımı, taş bebek, takı tasarımı, tezhip, tel kırma-sarma, tezhip ve turistik el sanatları” olmak üzere toplam 40 branşta usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar şu telefon numaraları ile iletişime geçebilecek;

Çankaya        433 82 71

Çayyolu         235 78 69

Keçiören        352 44 52

Mamak          320 56 17

Sincan           271 03 42

Yenimahalle 507 37 70

 

About Post Author