18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BERRİN GAMBAZ DEMİRCİ’NİN 2. KİTABI “ZAMAN-I ZADE” OKUYUCUSU İLE BULUŞTU

2019 yılında yayınlanan ilk kitabı “Çanakkale’li Küçük Kızın Hikayesi “Halime” kitabı ile  yayın hayatına başlayan Berrin Gambaz Demirci’nin ikinci kitabı ‘Zaman-ı Zade’ okuyucusu ile buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı, Türk Yayın Evi basımı olan kitapyurdu.com sitesinde  8 Kasım 2023 tarihi itibariyle satışa sunulan “Zamanı Zade” kitabı, Yazar Berrin Gambaz Demirci eşinin görevi dolayısıyla bulunduğu ve yaşadığı yerlerden Anadolu hikayeleri ve kesitler barındırıyor.

Yazar Berrin Demirci aslen Çanakkale’nin Ezine ilçesi doğumludur. Ezine’nin tanınmış ve sevilen şoför esnaflarından merhum Namık Gambaz’ın kızı olan Demirci,  Eskişehir Üniversitesi muhasebe bölümü mezunudur. Eşinin görevi nedeniyle bulunduğu yerlerde yerel gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Demirci, ilk kitabı “Çanakkale’li Küçük Kızın Hikayesi “Halime” de ise Çanakkale Savaşı’nda bir aileyi anlatıyordu.

İkinci kitabı Zaman-ı Zade ise bir çok Anadolu hikâyesi ile dolu ve yazarın  gezip gördüğü yerlerden kesitleri barındırıyor.

Yazar Berrin Gambaz Demirci ‘Zaman-ı Zade’ kitabının girişinde şu cümlelerle merhaba diyor okuyucusuna ;

“Davut Usta’nın dükkanına uğramak, pamuk kalbine dokunmak, Avare bir yazarın, iç cebine bakmak, Gülfem’in masalını dinlemek, Lunaparkta “Mevsim” kızımızı aramak, Bir öğretmenin yalnızlığına eşlik etmek, Ali Onbaşı’nın kızı ile bir kağnı arabasına binmek, Mucitlerin yanına gitmek, Değerli isimlerin arasında huzur bulmak, Bir vapur ile Bozcaada’ya geçmek, Tahta bir sandalyede soluklanmak, Ada’ya gitmişken de Fikriye’nin hikayesine kulak vermek, Peki ya kendi çocukluğunuza misafir olmak, Bihar, gelin giderken ardından bakakalmak, Vefalı dost “Alaca”yı tanımak ister misiniz? O halde buyurun efendim.”

Çanakkale’li yazar Berrin Gambaz Demirci ezineturk.com  aracılığı ile siz değerli okuyucularına şöyle sesleniyor ;

“Değerli hemşehrilerim, mesafe olarak uzak , gönül olarak yakın olduğum memleketim’den sizlerden destek bekliyorum. Hepinize sevgi, saygı ve selamlarımı yolluyorum.”

 

About Post Author