21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BİGA TSO BAŞKANI DOĞAN: “2022’DE İSTİKRAR BEKLİYORUZ.”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, 2022’den beklentilerini “Yeni yıldan öncelikli beklentimiz istikrar ve güven ortamının oluşturulması yönünde” olarak bildirdi.

Biga TSO Başkanı Doğan, 2021’in dışarıda hammadde ve lojistik, içeride kur, faiz ve finansman sorunlarıyla zor bir yıl olarak geride kaldığını belirterek, “2021 yılına hem küresel hem de iç piyasada yaşanan gelişmelerle veda ediyoruz. Tüm dünya olarak zorlandık. Salgının da etkisiyle sağlıktan ekonomiye kadar birçok alanda mücadeleler verdik. Zorlu geçen 2021’in ardından 2022 yılından öncelikli olarak istikrar ve güven ortamı, öngörülebilirlik, yatırım ve üretimin desteklenmesini, istihdam ve ihracat teşviklerinin artmasını bekliyoruz.” dedi.

Biga ve yakın çevresinde devam eden önemli projelerin hayata geçmesi ile birlikte bölgenin daha büyük bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getiren Başkan Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Yeni yılın tüm dünyaya, ülkemize, bölgemize başta sağlık olmak üzere huzur, barış, birlik, beraberlik, bereket ve bolluk getirmesini diliyorum. Covid-19 pandemisinin sona ermesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle de üyelerimizin ve çalışanlarının evlerinde ve işyerlerinde gerekli kurallara uymaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. Bu vesileyle tüm üyelerimizin, Biga iş dünyasının, tüm kurum ve kuruluşlarımızın yeni yılını kutlarım.”

About Post Author