15 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BOZCAADASPOR “BAL” GİBİ

Çanakkale Süper Amatör Ligi şampiyonu Bozcaadaspor BAL Ligine yükselme playoff maçında karşılaştığı Çanakkale Dardanelspor’u penaltı atışları sonucunda 5-3 yenerek BAL Ligine yükseldi.

Çanakkale Süper Amatör Ligi şampiyonu Bozcaadaspor BAL Ligine yükselme playoff maçında karşılaştığı Çanakkale Dardanelspor’u normal süresi ve uzatma dakikaları 0-0 sona eren müsabakada, penaltı atışları sonucunda 5-3 yenerek BAL ligine yükseldi.

Çanakkale 18 Mart Stadyumunda oynanan müsabakanın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçti. Her iki takımda yakaladığı pozisyonları gole çeviremeyince ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıda rakibine göre daha üstün oynayan takım ilk yarıda olduğu gibi Bozcaadaspor oldu. Gol yollarında üst üte geliştirdiği ani ataklarla yakaladığı gol pozisyonlarını gole çeviremeyen Bozcaadaspor rakibi Çanakkale Dardanelspor’a da gol fırsatını vermedi. Maçın normal süresi gol olmayınca 0-0 sona erdi ve uzatma dakikalarına geçildi.

Uzatma dakikalarında oyunun hakimiyetini elinde tutan Bozcaadaspor üst üste geliştirdiği ataklarda yüzde yüzlük 2 tane gol pozisyonunu gole çeviremedi ve müsabakanın uzatma dakikaları 0-0 sona erdi ve penaltı atışlarına geçildi.

Penaltı atışlarında Bozcaadaspor 5-3 rakibini mağlup etmeyi başaran Bozcaadaspor BAL ligine yükselerek taraftarlarına mutlu bir gün yaşattı.

Maç sonucunda Gazetemize açıklamalarda bulunan Bozcaadaspor Teknik Direktörü İbrahim Zeki Kutver, oynadıkları oyun ve aldıkları galibiyet ile Bozcaadaspor’u BAL ligine yükselten oyuncularını yürekten kutladığını ifade ederek, “120 dakika oyunun tak hakimiydik. Pozisyonları bulan, rakibine pozisyon vermeyen takım bizdik. Zorlu geçen normal süresi ve uzatma dakikaları 0-0 biten müsabakayı penaltı atışları ile 5-3 yemeyi başardık. Bugün burada bu müsabakayı kazanamasak da önemli olan mücadeleydi. Ben burada bu çocukları bu oyuncularımın her şeyi hak ettiğini söyleyebilirim. Formalarını sonuna kadar terlettiler ve müthiş mücadele ettiler. Onları yürekten kutluyorum ve alınlarından öpüyorum. Bizi hiç yalnız bırakmayan, müthiş tezahüratları ve destekleri ile her zaman yanımızda olan muhteşem taraftarımıza da buradan şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bozcaadaspor Kulübü Başkanın Osman Ataol’da gözleri yaşlı şekilde verdiği röportajda yaptığı açıklamada “Teknik ekibi ve dadalarımı kutluyorum. Takımımı Çanakkale sporunda en iyi yerlere geldikleri için kutluyorum. Hepsinin ayaklarına sağlık. Bu şeref ve başarı memlekete ait” dedi.

Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz’da yaptığı açıklamada, “Bugün alınan bu başarı ve galibiyetten dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Bugün burada bu müsabakada 90 dakika ve uzatmalarda galibiyeti zaten hak etmiştik. Ama penaltılarda da olması güzel oldu. Oyuncularımızın hepsini yürekten kutluyorum. Bozcaada’ya hayırlı olsun” dedi.