22 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GESTAŞ’tan yapılan bilgilendirmede, Bozcaada ile Çanakkale arasındaki deniz otobüsü seferlerinin başlayacağı belirtildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş.’den yapılan bilgilendirmede,  3 Temmuz Cumartesi günü itibariyle Bozcaada – Çanakkale arasındaki deniz otobüsü seferlerinin başlayacağı belirtildi.

Deniz otobüsü seferleri, haftanın 4 günü yapılacak. Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak seferlerde, Çanakkale’den kalkış 10.00 ve Bozcaada’dan kalkış 20.00 olarak yapılacağı belirtildi.

Öte yandan, Gökçeada ve Bozcaada hatlarında online bilet dönemi başladı. GESTAŞ’tan Dinamik Bilet uygulaması hakkında da konuyla ilgili bilgilendirmede “Gökçeada ve Bozcaada’da online bilet işlemlerinde ‘Dinamik Fiyat’ uygulanacaktır. Buna göre geçişini, feribota biniş tarihinden çok daha öncesinde planlayan ve online biletini önceden alan yolcularımız, daha hesaplı geçiş yapacaklardır. Dinamik fiyat uygulamasındaki fiyatlar, sefere olan süreye ve gemideki kontenjana göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar erken alınırsa, o kadar fazla avantaj sağlamaktadır” denildi.