21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Süper Amatör Lig A grubundaki maçta Ezinespor deplasmanda karşılaştığı Çanakkale Barbarosspor’u 2-1 yendi.

Çanakkale 1 Mart Suni Çim Saha da Pazar günü oynanan müsabakada, 5. haftanın sonunda 13 puanla 15 puana sahip lider Çanakkale Dardanelspor’un ardından 2. durumda olan Ezinespor sahaya mutlak galibiyet parolasıyla çıktı.

Rakibine göre maçın genelinde üstün durumda olan Ezinespor    ayağından kaydettiği goller ile sahadan 2-1 galip ayrıldı. Çanakkale Barbarosporun golü ise 75. dakikada Furkan Yıldız ile kazandı.

Müsabaka sonrası Ezinespor Teknik Sorumlusu Aşikar Çelik’te yaptığı açıklamada : “

” Barbarosspor deplasmanı zor geçti. Maçın genelinde üstün oynamamıza rağmen son 15 dk sı karşılıklı ataklarla geçti.Rakibimiz zor gol yiyen bir ekip olduğu için bu maç özelinde saha dizilişimizi değiştirip 4-14-1 olarak sahaya çıktık.ilk yarı özellikle sağ kanadı etkili kullanarak gol aradık ancak devrenin sonlarında 42. Dk da Hakan Şişlinin derin pasında Furkan Güngör golü attı.2. Yarıya 1 oyuncu değişikliği ile klasik dizilişimiz 3-5-2 ye geri döndük.Barbarossporun 2. Yarı başındaki kazandığı penaltıyı kalecimiz İsmail kurtardı. Bu dakikadan sonra tekrar oyun üstünlüğünü ele aldık ve 70. Dk da hızlı gelişen bir atakta Cemilin terse çabuk oynamasıyla Furkan Güngör yarı sahayı tek başına geçerek 2. Golümüzü attı. Bu golden sonra oyun üstünlüğünü rakibimize kapatırdık. 75. Dk da barbarosspor un golü geldi.

 Rakibimizin hocası Mehmet Güler i oynattığı cesur ve akıllı futboldan dolayı tebrik ediyorum.Soğuk havaya rağmen bizi izlemeye gelen seyircilere keyifli bir müsabaka izlettiğimizi düşünmüyorum. Maç boyunca yaptığımız 244 pasa karşılık rakibimize 111 isabetli pas imkanı tanımışız.%70 topa sahip olurken rakibimiz % 30 topu kullanmış. 3 puan için oyuncularımı tebrik ediyorum”dedi.

Çanakkale Barbarosspor Teknik Sorumlusu Mehmet Güler’de yaptığı açıklamada : “Öncelikle size bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür eder yayın hayatınızda başarılar dilerim. Maça gelecek olursak  zor geçeceğini ve takımım için çok önemli olduğunu biliyorduk ve ona göre hazırlandık. Bu maçın şahsım adına da çok önemi ve değeri var. Daha önce hocalığımı yapan ve beraber antrenör olarak da çalışma şansı bulduğum Aşikar Çelik hocamla ilk defa rakip olarak oynamak benim için ayrı bir onur ve gurur kaynağı oldu. Maça Ezine Spor’un baskılı başlayacağını biliyorduk öyle de oldu. Maçı önce tutup sonra fırsatlar yaratmaya ve değerlendirmeye çalıştık. Çok genç bir takımız ve eksiklerimizi oynayarak daha iyi görüyoruz. Ezine sporun tecrübeli ayakları maçın dengeyi yakaladığımız anda defanstaki bireysel hatalarımızı iyi değerlendirdi. Yaptığımız değişikliklerle tekrar kıpırdansakta kaçan penaltı bizi biraz karamsarlığa düşürse de bulduğumuz gol tekrar oyuna ortak etti. Gerekli gol şansları da yakaladık ama değerlendiremedik.Maç 2-1 Ezine sporun üstünlüğü ile bitti. Bir maç kaybettik ama ilerisi adına çok şey kazandığımızı düşünüyorum. Sizin nezniniz de Ezine Spor’a ve Aşikar hocama önümüzdeki maçlarda başarılar diler sizede ayrıca teşekkür ederim” dedi.