17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE CUMHUR İTTİFAKI, GİDER’İN YANINDA

Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP’nin Çanakkale Teşkilatı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’i ziyaret etti.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, TBMM’deki makamında MHP Çanakkale Teşkilatı ile görüştü.

Ziyarette MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve beraberinde Çan İlçe Başkanı Halil Turhan, Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Eceabat İlçe Başkanı Ayhan Bayram, İl başkan Yardımcısı Sinan Arıcı ile Eceabat teşkilatı mensupları Ergün İnağ, Hakan Erlik ve Mehmet Özbilen yer aldı.

Görüşmede Cumhur İttifakı’nın Çanakkale’deki faaliyetleri ele alınırken, ilkesel bir birliktelik olan Cumhur İttifakı’nın diğer ittifaklar gibi pazarlıklarla yürümediği ve dünyaya aynı pencereden bakanların birlikteliği olduğunun altı çizildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin neden önemli olduğunun altını çizen Gider; “Seçimden sonra dünyada ve ülkemizde olan gelişmeleri düşünün. Erdoğan yerine Kılıçdaroğlu seçilmiş olsaydı Türkiye bu badireleri nasıl atlatacaktı? Gazze’de yaşanan durum ortada. Kendi koltuğunu korumak için kırk takla atanlar, bu katliamı dile getirmeye dahi cesaret edemezlerdi. Bu açıdan MHP’nin katkıları bizler için kıymetliydi. AK Partili dava arkadaşlarımın yanı sıra, MHP’li hemşehrilerimize de özel olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

About Post Author