18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Polisinden Uyuşturucu Operasyonu ; 4 Tutuklama

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce il merkezi ve ilçelerde gerçekleştirilen operasyonlar sonucu 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, il merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İl Merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik olarak İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Biga Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince  yapılan müşterek çalışmada 4 şahsın Lapseki İlçesinde yapılan üst ve araç aramasında, 249,01 gram metamfetamin maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör ve 6 adet tabanca fişeği, 1 adet uyuşturucu madde kullanmaya yarayan aparat (Payp)  ele geçirildi.

4 şahıs hakkında TCK 188/3 (Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak) ve TCK 191 (Uyuşturucu madde Kullanımı) suçlarından işlem yapılmış, 1 şahıs hakkında 6136 SKM (Ateşli Silahlar ve Bıçaklara Hakkında Kanuna Muhalefet ) suçundan işlem yapıldı.

Şahıslar işlemlerinin ardından Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak intikal ettirilip adli mercilerce tutuklanarak Çanakkale Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

 

 

 

About Post Author