7 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçesinde bulunan Ezine Gıda İhtisas OSB’de Salça Fabrikası kurmayı planlayan ve uzun bir süredir çalışmalar gerçekleştiren Casa Emtia Petrol Kimyevi Ve Türevleri San. Tic. A.Ş yetkilileri Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret ederek Başkan S. Kaya üzen ile görüştü.

Ziyarette Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Yatırım Destek Müdürü Zahid Tuncel, Casa Emtia Petrol Kimyevi Ve Türevleri San. Tic. A.Ş yetkilileri İzzet Okalin, Turgay Okalin, Timuçin Devrim Yalı ve GMKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran yer aldı.

Yatırımcıların ziyareti hakkında kısa bir değerlendirme yapan Borsa Başkanı Kaya Üzen “İhracata yönelik olarak üretim yapacak olan bu yatırımların ilimize kazandırılması çok önemli. Firmamız ile Ezine Gıda İhtisas OSB’mizde yapmayı planladıkları salça fabrikasının ilk görüşmesini geçtiğimiz aylarda büyük bir mutlulukla gerçekleştirmiştik. Bugün de salça fabrikasının yanı sıra turizm sektöründe de İlimize güçlü yatırımlarla geldiklerini öğrendik, yatırımcılarımız bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin önemini her fırsatta vurgulayan Başkan S.Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Ezine-Bayramiç ve Ayvacık başta olmak üzere Çanakkale ve hinterlandında yer alan geniş ve verimli alanlarda katma değer ve sinerji oluşturacak ve ayrıca tarımsal üretimin ve hayvancılığın bölge hasılası ve istihdamındaki payının hızla artmasını sağlayacaktır.

Çanakkale’miz turizmden tarıma, tarımsal sanayiye kadar geniş bir yelpazede yatırımcılar için bir cazibe merkezidir. İlimizin tarım ve tarıma dayalı sanayi yatırımlarında yatırımcı firmalarımıza yardımcı olmak, her türlü soruna çözüm yolları bulmak amacıyla Çanakkale Ticaret Borsası olarak büyük bir azim ve titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Ziyarette Çanakkale’nin yatırım ve üretim potansiyeli, dış ticaret stratejisi ve imkânları ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Çanakkale’nin kalkınması için başta tarım sektörü olmak üzere Çanakkale’de mevcut ve planlanan OSB’ler hakkında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişi yapılarak istişareler gerçekleştirildi.