2 Mart 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, Ülkü Ocakları Genel Başkanı, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da katıldığı, “Grup Göktürkler” ve Ali Kınık”ın sahne aldığı “CUMHİYET ŞÖLENİ” düzenlendi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezi’nde Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığı tarafından tertip edilen Cumhuriyet Şöleni’ne , MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, İlçe ve Belde Başkanları, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, ülkü ocakları üyeleri ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanı Hakan İmamoğlu bir konuşma yaptı. İmamoğlu konuşmasında şunları kaydetti.

“Şol gökleri kaldıranın, donatarak dolduranın, ol deyince olduranın, doksandokuz adıyla  Allah’ın rahmeti bereketi ve mağfireti siz değerli dava arkadaşlarımızın üzerine olsun. Başta sayın Genel Başkanım, sayın MHP İl Başkanım, Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz “Cumhuriyet Şölenine” hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Asyanın bozkırlarından  Anadolu’nun bereketli topraklarına, Malazgirt’ten Mohaç’a, Kut-ül Amare’den Kurtuluş Savaşı’na Türk’ün kutlu yürüyüşünde Türk demek devlet demek Türklük demek devletlilik demek olmuştur. Atatürk ve silah arkadaşlarının iradesi, Türk milletinin inancı , şehitlerimizin kanları ile yoğrularak kazanılan milli mücadelede Türk milleti içine atıldığı ateş çemberini şairin ifadesiyle “iman dolu göğsüyle” kırmış “garbın afakını saran çelik zırhlı duvarı” aşmıştır. Hiç bitmeyecek bir diriliş aşkı ve şuuruyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti önce Allah’ın izniyle daha sonra milletimizin iman ve mücadele azmiyle kıyamete kadar payidar kalacaktır.

Türk Milleti 29 Ekim 1923’te nazlı hilalin tahtını açmış, al bayrağını bütün cihana aşikar etmiştir. Bu şahlanış milli tarihimizde hafızalarımıza mıh gibi kazınmıştır. Türk Milleti kazandığı bütün zaferlerde mazluma umut zalime korku salmıştır. İhanet pusuda, husumet nöbette, melanet ayaktadır. Cumhuriyet demek asla mücadeleye son vermek demek değildir. Bize emanet edilen kutlu dava her daim bir olmayı, millet olmayı, düştüğü yerden kalkmayı, Ergenekon’dan çıktığımız gibi küllerimizden yeniden doğmayı öğretmiştir. Türk olmak Kürşad olup ordulara göğüs germek, Türk olmak Alpaslan olup yenilmeyeni yenmek, Türk olmak Fatih olup çağ açmak, Türk olmak Mustafa Kemal olup umudun bittiği yerden daha güçlü doğmak demektir. Göğsüne iman, hayatına umut saldığımız mazlum da, meydanlardan kaçırıp korku saldığımız düşman da bilsin ki bu vatan ve bu dava sahipsiz değildir. Al bayrağımız öksüz ve rüzgarsız değildir. Bu millet yalnız ve çaresiz değildir. Milliyetçi Ülkücü Hareket Dokuz Işığın aydınlığında ebedi vatan görevindedir. Bu ülkü ile ülkenin geleceği siz değerli bozkurtlar ve asenalar vatan nöbetinde ki kızıl elmanız Türkiye’yi daima ileriye hedefleyip muasır medeniyetler seviyesine taşımaktır. Bu nöbette dara düştüğünüz zaman sığınacağınız yegane güç aziz şehit ve gazilerimizin hatırası olacaktır. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızda ki asil kanda saklıdır. Bu toprakları bize emanet eden ecdad kılıcını kınından 1071’de Malazgirt’te çıkardı ve hiç bitmeyecek bir mücadelenin fitilini yaktı. Haktan ayrılmadı, zalime boyun eğmedi. Çünkü bildi ki bu hak ile batılın, hac ile hilalin savaşıydı. Vatanın ve milletin, ülkünün ve ülkenin kıymetini ve değerini bilmeli, atalarımızdan aldığımız bu kutsal emanete gözümüz gibi bakmalıyız.  Çanakkale ruhuyla bizler de bugün Kürşad’ın gür sesiyle Tanrı Dağları’ndan inercesine her türlü zorluğa göğüs germeye hazırız. Bugünlerde her anlamda yaşadığımız bütün sıkıntılardan kurtulacak  ve  Türk Milleti’ni hak ettiği refaha kavuşturacağız.  Millet aklı üstün gelecek, Ülkücü Hareket yılmayacak, yıkılmayacak. Başaracağız, başaracağız, başaracağız. Emrinizdeyiz sayın Genel Başkanım” dedi.

“ANDIMIZ TEKRAR OKUTULACAKTIR”

İmamoğlu’nun konuşmasından bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz,  Danıştay 8.Dairesinin vermiş olduğu karar ile andımızın tekraren okutulması hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılavuz  “Andımız tekraren büyük bir aşkla, şevkle, imanla çocuklarımıza, yavrularımıza okutulacaktır. Ama ne hikmetse andımızdan rahatsız olanların sayısı bir hayli çoktur. Neden andımızdan rahatsızlardır? Neden Andımızdan korkmaktadırlar? Biz bunu gerçekten merak etmekteyiz. Bazı iyi niyetliler dışında Andımız adına yakışıksızca açıklamalarda bulunanların tahlil edilmesi gerekiyor. Bu ucuz tiplerin Türklük adına düşmanlıktan başka hiçbir şeylerinin olmadığını görmekteyiz. Türküm demek suç mudur? Neden bunu büyük bir mesele olarak gündeme getiriyorsunuz. Neden memleketimizin başında onca mesele varken, ülkemizde askeri, siyasal, kültürel, diplomatik, ekonomik operasyonlar yapılıyorken bunlara kafa yormak yerine hepimizin şanı, şerefi olan hepimize güç veren; hepimizi ayrı bir ruh haliyle güçlendiren Andımızdan rahatsız olanlar Milli Şuuru sulandırmaya çalışmaktadırlar.” diye konuştu.

 

“BUNLARIN FETÖ ZİHNİYETINDEN BAŞKA BİR ŞEYLERİ YOKTUR”

“Bunlar gerçekten iyi niyetli insanlar olamazlar” diyen Kılavuz “Bunlar millet memleket düşmanlarıdır. Bunların FETÖ zihniyetinden başka bir şeyleri yoktur. Bu düşünceleri ortaya koyanlar dün FETÖ’ye sağlık, şifa dileyenlerdir. Bugün bakıldığında yine aynı zihniyeti ortaya koyuyorlar. Bunu şiddetle kınıyoruz. Türk’ün Andıyla uğraşmayın! Türk, Allah’ın izniyle andını ebediyete kadar etmiştir.” dedi.

 

Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığının düzenlediği Cumhuriyet Şöleni’nde sevgiyle karşılanan Kılavuz, konuşmalarının ardından ‘’Şimdi sizleri hep birlikte Türk ve Türkiye düşmanlarına inat Andımızı okuyama davet ediyorum.’’ diyerek salonda bulunan coşkulu kalabalığı Andımızı okumaya davet etti.

Büyük bir coşku ile okuna andımızın ardından sahne alan Grup Göktürkler ve Ali Kınık sevilen şarkılarıyla geceye renk katarak şölene katılanlara unutulmayacak bir gece yaşattı.