20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de Esnafa Dadanan Suç Örgütüne Yönelik Operasyon Düzenlendi

Çanakkale’de esnaf ve vatandaşa baskı ve tehdit uygulayarak, iş yerlerine sahip olmaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan suç örgütü üyesi 7 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, esnaf ve vatandaşa baskı tehdit uygulamak, iş yerlerine sahip olmaya çalışmak, çıkar amaçlı örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, vatandaşlardan zorla para almak, vermemeleri durumunda ölüm ile tehdit etmek suçları üzere bir çok olaya katıldıkları öne sürülen organize suç örgütü üyelerini teknik takibe aldı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucunda İ.Ç. isimli şahsın liderlik yaptığı E.B., E.B., T.G.K., N.C., M.A. ve A.E. isimli şahısların şehir merkezinde iş yerlerinin olduğu ve bu şahısların şehir merkezleri içerisinde çeşitli iş yerlerine giderek işletme sahiplerini tehdit ederek iş yerlerine sahip olmaya çalıştıkları, bazı vatandaşlara faiz karşılığında para vererek zor durumda bıraktıkları, şahıslara karşı korku salarak tehdit ile borçlarının karşılığını yüksek miktarda geri istedikleri, bazı vatandaşların araçlarını baskı ve tehdit yolu ile ellerinden aldıkları öğrenildi.

Operasyon için düğmeye basan ekipler, A.A. ve E.B. isimli şahısların bir esnaftan seri numaraları alınmış parayı zorla alırken yakayı ele verdi. Polis ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar ve müşteki ifadeleri sonrasında aynı grup içerisinde birlikte hareket ettikleri tespit edilen İ.Ç. liderliğinde E.B., T.G., N.C. ve M.A. isimli şüpheliler il merkezinde farklı bölgelerde yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan 7 şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. 7 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

About Post Author