Cts. May 23rd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de Hurda Haldeki Araçları Ezip Çalan 3 Kişi Yakalandı

1 min read

Çanakkale’de sanayi sitesine bırakılan hurda araçları iş makinesiyle ezerek çaldıkları iddia edilen ve suçüstü yakalanan 3 şüpheliden birisi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi’nde bazı kişilerin hurda araçları kepçeyle ezip bir tıra yüklediği ihbar edildi. İhbarı değerlendiren Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olay yerinde yaptıkları araştırmada, bu kişilerin araçların sahibi olmadıklarını belirledi.

Kazalı oldukları ve ekonomik ömrünü tamamladıkları için sanayiye bırakılan, zanlılar tarafından kepçeyle ezilen 5 araç yediemin otoparkına götürüldü.

Aynı yerden 24 Mayıs’ta 11 aracı ezerek başka bir tırla götürdükleri tespit edilen M.K. (63), S.K. (46) ve T.G. (32) ise gözaltına alındı.
Parçalanan araçların sahiplerinden ulaşabildiklerinin ifadelerine başvuran polis, sahipleri belirlenemeyen diğer araçlarla ilgili çalışma başlattı.
Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Mehmet K. (63), sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler Sezer K. (46) ve Tuğrul G. (32) ise savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.