18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale il jandarma komutanlığı, son bir ayda gerçekleştirilen 16 uyuşturucu operasyonunda 30 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Çanakkale il jandarma komutanlığı ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında planlı plansız faaliyetler icra edilerek zehir tacirlerine yönelik operasyonlar icra edilmeye devam ediyor. bu faaliyetler kapsamında, geçtiğimiz ay 16 uyuşturucu operasyonunda 30 şüpheli yakalandı.

Geçtiğimiz ay, kafes/kep analiz programlarından  istifade edilerek ve alıcı rolüne girilerek, 8’i uyuşturucu madde imal ve ticareti olmak üzere toplam 16 uyuşturucu operasyonunda 30 şüpheli yakalanarak şahıslar hakkında adli işlem yapıldı. 5’i afgan uyruklu 7 şahıs uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Yapılan operasyonlarda; 867 gram toz esrar, 628 gram metamfetamin, 5 gram afgan macunu, 13 gram kenevir tohumu, 82 adet uyuşturucu / uyarıcı hap, 3 adet hassas terazi, 13 adet uyuşturucu kullanma aparatı,  2.700 tl suçta kullanıldığı değerlendirilen nakit para ele geçirildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından Uyuşturucu ve Bağımlılık ile mücadele faaliyetlerinin aralıksız ve etkin bir şekilde yürütülmeye devam edileceği bilgisi verildi.