18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kamuda mesai saatlerinin 10.00 – 16.00 olarak güncellenmesinin ardından  Çanakkale Valiliği de yaptığı açıklama ile 1 Aralık 2020 Çarşamba gününden itibaren Çanakkale genelinde mesai saatlerinde değişikliğe gidildiği duyuruldu.

Yeni tip koronavirüs pandemisinin yayılım hızını düşürmek amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz pazartesi akşamı açıklanan yeni tedbir ve kısıtlamalar kapsamında Çanakkale’de de yeni adımlar atılmaya başlandı.

Çanakkale Valiliği’nden konu ile ilgili Vali İlhami Aktaş imzalı yapılan açıklamada il genelinde kamuda mesai saatlerinde değişikliğe gidiliği duyuruldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“Koronavirüs (Kovid-19) salgınının  toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarih ve 20077 sayılı Genelgesi ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 100. maddesi uyarınca,

İlimizde kurumların kendi mevzuatlarında belirtilen çalışma saatlerine ilişkin hükümler  saklı kalmak kaydıyla, salgınla mücadeleyi  ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zaafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 02.12.2020 gününden itibaren 10.00 – 12.30 / 13.00 – 16.00 saatleri arasında uygulanması, yöneticiler tarafından gereken önlemlerin alınması herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda  bilgi ve gereğini rica ederim”