15 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE’NİN DİJİTAL OPTİK MAĞAZASI”ZİRVE OPTİK” HİZMETTE ZİRVE ANLAYIŞIYLA AÇILDI

Farklı konsept ve hizmet anlayışı ile Çanakkale’de zirvede yer almayı hedefleyen, modern teknolojiyi “Dijital Mağaza” anlayışı ile müşterileri ile buluşturan “ZİRVE OPTİK” Çanakkale’de hizmet vermeye başladı.

İşletmeciliğini Geyikli eski duayen Belediye Başkanı Mustafa Çiçek’in oğlu Optisyen Samet Çiçek’in, müdürlüğünü sektörde uzun yıllardır edindiği 25 yıllık tecrübeyle Faruk İnceyaprak’ın yaptığı sizi güler  yüzü ile Sinan Çiçek’in karşıladığı “Dijital Mağaza” anlayışını Çanakkale’ye taşıyan, bir aile işletmesi olan “ZİRVE OPTİK”, İsmetpaşa Mahallesi Aynalı Çeşme Sokak No:33/a`da hizmet vermeye başladı.

Zirve Optik, ismi kadar sektöre iddialı giriş yaptı. Son teknoloji göz ölçüm ve 2 adet odaklama cihazları, gelen müşterilerin göz değerlerini yapay zekâ yardımıyla dijital ortamda hazırlayarak kişiye özel en uygun gözlüğü ve çerçevesini hazırlıyor.

Dünyaca ünlü markaların son model optik ve güneş gözlüğü ürünlerin raflarında yer aldığı işletmede, gözlük bakım ve onarımları da gerçekleştiriliyor.

“STANDARTLARI DEĞİŞTİREN BİR OPTİK MAĞAZASI AÇTIK”

Firmanın işletmecisi Optisyen Samet Çiçek EZİNETÜRK GAZETESİ’ne yaptığı açıklamada, Çanakkale’ye böylesine bir işletme açmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Çünkü standartları değiştiren bir optik mağazası açtığımızı düşünüyoruz. Bununla alakalı olarak diğer optik mağazalarından bizi ayıran en önemli özelliklerden birisi mağazamızın geniş ve ferah olması,buda pandemi sürecinde ayrı bir önem arzediyor. Aslında biz mağazamızı bir optik mağazası olarak görmüyoruz. Biz burasını bir göz sağlığı merkezi olarak dizayn ettik. Mağazamızda optik gözlük kullanan müşterilerimize özel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Mağazamıza 2 adet odaklama cihazımız bulunmakta. Burada müşterilerimizden aldığımız özel ölçüler sayesinde kişiye özel cam verebiliyoruz bu cihazlarımız ve sunduğu teknolojiler sayesinde. Bu cihazları vatandaşlarımız genelde optik mağazalarında bulamazlar. Biz bu cihazlarımızın eğitimlerini aldık. Bunların dışında esnaflığımıza çok güveniyoruz. Bizler yıllardır bu işi yapan kişiler olarak, örneğin ben sektörde yaklaşık bir on yıldır sektörde çeşitli işletmelerde çalışarak güzel bir deneyim sahibi oldum. Yükseköğrenimimi de bu sektörle uyumlu optisyenlik eğitimini alarak sektörde hem mektepli hem alaylı denilen deneyim ve birikime sahip oldum.

“DÜNYANIN ÖNDE GELEN BÜTÜN MARKALARI İLE HER BÜTÇEUE UYGUN GÖZLÜKLERİMİZ MAĞAZAMIZDA MEVCUT HAYATA ZİRVEDEN BAKIN “

Mağazamızda müşterilerimize her zaman en iyiyi sunmak amacıyla dünyanın en önde gelen markalarının satışını yapmaktayız. Her bütçeye uygun optik ve güneş gözlüklerimiz mağazamızda müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Mağazamızda kaliteli hizmeti en uygun fiyata müşterilerimize vermekteyiz. Müşterilerimize hak ettikleri hizmeti adımız gibi en zirvede ZİRVE OPTİK’te veriyoruz. müşterilerimize de buradan en güzel sloganımızla seslenmek istiyorum. HAYATA ZİRVEDEN BAKIN. 

Optisyen Samet Çiçek Mağaza Müdürü Faruk İnceyaprak’ın ise 25 yıllık tecrübeye sahip olduğunu belirterek tecrübenin yanı sıra bilimsel bilgi birikimi ile elimizden geldiğince gözlük kullanıcılarına yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.    

Optisyen Çiçek Sarı Nokta Hastalığı ve sağlıklı gözlük seçiminde kullanıcıların dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgiler verdi. Çiçek, Sarı Nokta Hastalığını uzmanların geleceğin hastalığı olarak tanımladığını belirterek “Yaşadığımız dijital çağın avantajları ve dezavantajları var. Dezavantajlarından birisi göz sağlığımız ile ilgili maalesef. Bununla ilgili olarak biz kişilerin göz sağlığı için mavi-mor korumalı ekran camlarını tavsiye ediyoruz.

Çocukların küçük yaşlardan başlayarak göz muayene olması gerektiğini belirtiyoruz ki ilerleyen yaşlarda sorunun tespiti zorlaşmasın.

Polarize ve UV korumalı camlar göz sağlığında çok önemli

Güneş Gözlüğü seçiminde de kullanıcılara göz sağlıkları için polarize ve UV korumalı camları tavsiye ediyoruz. Çünkü güneş gözlüğünü taktığımız anda gözümüz karanlık bir ortama giriyor ve göz bebeklerimiz daha iyi görebilmek için büyüyor. Büyüdüğünde ise zararlı ışınlara normal şartlarda kaldığından daha fazla maruz kalıyor ve camlarda filtreleme özelliği olmaması sebebiyle daha şiddetli biçimde zarar görüyor. Yani polarize ve UV korumalı camları olan güneş gözlüğü kullanmayacaksa kişinin hiç güneş gözlüğü kullanmaması göz sağlığı açısından daha iyi. Bizim ürünlerimizde UV korumasına ek olarak polarize özellik mevcut.

Tabi güneş gözlüğü dediğimizde estetik olması da ön plana çıkıyor. Bize gelen kullanıcılara bu konuda da tavsiyelerde bulunuyoruz. Yuvarlak yüzlüler, uzun yüzlüler için farklı modeller öneriyor ve yüze oturmasına öncelik veriyoruz.” dedi.